Pozor na nekvalitní toaletní papír na cestách!

Možná při koupi toaletního papíru vůbec nepřemýšlíte nad tím, jaká rizika může jeho nevhodný výběr přinést. Přečtěte si, jaký toaletní papír bude tím nejlepším na doma i na cestách!

I když jsou barevné toaletní papíry skvělým způsobem, jak oživit místnost, zdraví prospěšné bohužel nejsou. Pokud tak chcete vaši toaletu rozzářit a udělat v místnosti změnu, vyměňte raději dávkovače na mýdlo nebo ručníky. Toaletní papír ale volte s opatrností. A to jak doma, tak na cestách.

 

Toaletní papír jako chemická zbraň

kvalitní barevný toaletní papír

 

Sáhnete v obchodě po bílém papíře s pocitem, že z něj číší absolutní čistota, která má právě na toaletě své jasné místo? Bohužel vás asi zklameme – takový papír je totiž často barven oxidem chloričitým, který nahradil dříve využívaný chlór. I když právě při barvení oxidem vzniká méně jedovatých látek, vhodnější je určitě sáhnout po jiné variantě.

Nejzdravější variantou totiž zůstává recyklovaný šedivý papír, který vám sice neposkytne absolutní pohodlí, za to ale nemá negativní dopady na vaše zdraví. I tento papír má ale své mouchy – obsahuje totiž pro změnu BPA, což je ale látka, kterou najdete téměř v kterýchkoliv předmětech z plastu. Ideálním způsobem je tedy používání sprchy nebo bidetu, což ale není vždy a všude možné.

 

Jak nakupovat toaletní papír?

I když možná cena toaletního papíru v akci vypadá přitažlivě, nakupovat ho právě podle cenovky se nevyplácí. Podobně je dobré vynechat i obrázkové papíry a již zmíněné barevné papíry. Kromě toho, že je k jejich výrobě použita spousta nevhodných látek, mohou také zakrýt zdravotní problém! 

Parfémované toaletní papíry jsou dalšími, kterých je vhodné se vyvarovat. Ty mohou pro změnu zapříčinit kvasinkové infekce u žen.

Řešením je nakupovat EKO toaletní papíry nebo hypoalergenní toaletní papíry, které jsou vyrobeny co nejšetrnějším způsobem vzhledem k pokožce těla i k přírodě! V obchodech tak sledujte etikety a hledejte toaletní papíry, k jejichž bělení nebyl použit chlór. Nebo sáhněte rovnou po tom, který se vám sice vůbec nelíbí, ale vašemu zdraví bude maximálně prospěšný.

 

Nevhodné toaleťáky radši vyměňte

V ubytovacích zařízeních si často toaletní papíry sami nevybíráte. Pokud ale vidíte, že se i tam nachází parfémované barevné papíry, raději je sami vyměňte za ty vhodnější. Pár dní na dovolené vám určitě nestojí za zdravotní problémy. Pokud máte naopak takových papírů celou zásobu doma, určitě příště popřemýšlejte nad tím, zda není lepší si připlatit za toaletní papír bez chemie. 

Zkuste i nad takovými maličkostmi přemýšlet, a pečujte tak zase o něco více o své zdraví i naši planetu. Několikanásobně více používají toaletní papíry ženy. To ale neznamená, že se tato problematika netýká i mužů. 

 

Pokud se vám nechce příliš zabředávat do tématu, zvolte zkrátka zlatou střední cestu. Toaletní papír nemusíte nutně měnit za látkové alternativy, ani nemusíte přestat chodit na takovou záchodovou mísu, jak ji dnes všichni známe. Je ale dobré zajímat se o to, co je pro nás dobré, a vybrat si z toho to, co je v našich silách změnit. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení