Latexové vs. gumové rukavice

Na mnoha pracovištích - včetně těch, která latexové rukavice pravidelně používají je rozdíl mezi latexovými a gumovými rukavicemi často nepochopen. Zde vysvětlíme významné rozdíly, abychom vám pomohli vybrat nejvhodnější rukavice pro vaši aplikaci.

Latex: Stabilní emulze polymerních mikročástic ve vodném prostředí. Latex je přírodní materiál, ale lze také vyrobit syntetický latex. Latex je kapalná forma, obvykle přeměněná na pevný produkt.

Guma: Odolná, voděodolná a elastická látka vyrobená z latexu, buď přírodního nebo syntetického. Jedná se obvykle o hotový výrobek.

rozdíl mezi gumovými rukavicemi a latexovými rukavicemi

Poté, co se latex z přírodního kaučuku sbírá z kaučukovníků, zpracovávají jej výrobci za účelem výroby pryžových výrobků. Tyto výrobky mohou být v závislosti na svém ošetření elastické, vodotěsné a odolné vůči chemikáliím a jiným nebezpečím. Je typické, že výrazy „latex“ a „guma“ jsou používány zaměnitelně, což vede k mnoha nejasnostem kolem těchto dvou výrazů.

Jak latex z přírodního kaučuku, tak latex ze syntetického kaučuku jsou běžné výrobky pro domácnost a průmysl a latexové rukavice jsou jednou z nejběžnějších odrůd jednorázových rukavic na trhu. Když však lidé hledají „gumové“ rukavice, mají často na mysli nitrilové rukavice. Nitril je syntetický materiál vyrobený z monomerů akrylonitrilu, butadienu a karboxylové kyseliny. Tento zcela umělý materiál proto neobsahuje bílkoviny a je vynikající alternativou k latexu.

Kvalitní nitrilové rukavice jsou obecně robustnější, odolnější proti roztržení a propíchnutí a nabízejí větší ochranu před řadou chemických rizik a biologických rizik než jejich protějšky z přírodního latexu. Navzdory tomu si mnoho pracovišť a domácností stále vybírá latexové rukavice z přírodního kaučuku díky svému jedinečnému pocitu druhé kůže, což umožňuje větší obratnost a citlivost. Pokud je však riziko vzniku alergie na latex, měly by se zvážit produkty s nízkým obsahem bílkovin nebo produkty ze syntetického kaučuku (nitril).

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení