Vinylové rukavice a jejich využití

Vinylové rukavice jsou syntetické jednorázové rukavice vyrobené z PVC (polyvinylchloridu) a jsou ošetřeny změkčovadlem, aby byly pružnější. Konečným výsledkem jsou nepropustné rukavice, které jsou odolné vůči řadě chemikálií na nízké úrovni, alkoholům, biologickým nebezpečím (včetně patogenů nacházejících se v tělesných tekutinách), detergentům a dalším. Tento typ rukavic je široce dostupný, obecně levnější varianta a nabízí ochranu před řadou domácích a průmyslových rizik. Vinylové rukavice jsou méně trvanlivé než latexové nebo nitrilové rukavice, obvykle se používají kratší dobu a jsou upřednostňovány v oblastech, kde je lepší volný střih a snadné použití, ale trvanlivost a ochrana není potřeba. Patří sem příprava jídla, úklid, pomoc a péče, výroba a zpracování, malování a barvení.

Vinylové rukavice jsou neuvěřitelně oblíbeným typem jednorázových rukavic pro domácí i průmyslové použití. Nejen, že jsou velmi dostupné, ale jsou také vhodné pro ochranu rukou v řadě odvětví. Jednorázové vinylové rukavice jsou obzvláště oblíbené na pracovištích, kde je vyžadováno pravidelné nandávaní a sundávání rukavic, například při manipulaci s potravinami, osobní péči, práci v domácnosti, kadeřnictví, zubním lékařství a dalších.

Vinylové rukavice jsou díky svému složení také méně elastické než nitrilové nebo latexové rukavice, a proto méně padnou a mohou se na rukou posouvat.

vinylové rukavice v gastronomii

Přestože se vinylové rukavice často používají v potravinářském průmyslu, stojí za zmínku, že ne všechny jsou schváleny pro použití s potravinami obsahující tuk. Z tohoto důvodu některé firmy zabývající se zpracováním a zpracováním potravin často upřednostňují používání nitrilových rukavic.

Při výběru jednorázových ochranných rukavic pro vaše pracoviště nebo domácí použití je důležité vzít v úvahu testovací a průmyslové normy, kterým tyto rukavice podléhají. Některé z nejběžnějších evropských norem, které je třeba mít na paměti, jsou následující:   

  • EN1186, která považuje rukavice za bezpečné pro styk s potravinami
  • EN455, evropské normy pro lékařské rukavice
  • EN374, standard odolnosti proti průniku chemikálií a mikroorganismů

Každá z těchto norem pomáhá určit vhodnost jednorázových ochranných rukavic a to, zda jsou vhodné pro konkrétní použití. Před zakoupením jednorázových ochranných rukavic si prostudujte pokyny výrobce, abyste se ujistili, že splňují vaše potřeby.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení