Dermatitida na rukou

Dermatitida na rukou a jak proti ní bojovat?

Je klinicky dokázáno, že naše jednorázové rukavice Unigloves pomáhají pracovníkům ve zdravotnictví udržovat jejich kůži zdravou.
Nepoškozená kůže slouží jako první obranná linie, převážně lékařům a stomatologům, kteří jsou vystaveni zvýšenému riziku dermatitidy rukou. Udržení zdravé pokožky může být pro lékaře problematické. Je to způsobeno převážně mytím rukou a nošením rukavic po celý den.

V jakých případech se dermatitida na rukou nejčastěji vyskytuje?

Podle britského HSE se kontaktní kožní dermatitida na rukou nejčastěji vyskytuje ve stomatologii. Riziko je zde 10x vyšší, než v jiných oborech. 14,8 % z 3 080 dotazovaných zubních lékařů mělo v uplynulém roce ekzém na rukou. Aby se podpořila celistvost kůže, musí lékaři podniknout kroky, aby zajistili, že si pokožka udrží svou vlhkost a nebude se vysoušet. Společnost Unigloves vyvinula inovativní řadu rukavic s lanolinem LANO-E GEL, která podporuje zdraví kůže.

kožní dermatitida rukou jednorázové rukavice

Možné řešení problému? Používejte ochranné rukavice s Lanolinem a vitamínem E

Lanolin s vitamínem E je přísada, která hydratuje a uklidňuje pokožku a brání tvorbě suchých, hrubých míst. Lanolin je jantarově zbarvená látka extrahovaná z ovčí vlny, která je složena z mastných kyselin a přírodních látek. Lanolin je dobře známý svou schopností zjemňovat pokožku a běžně se používá v přípravcích osobní péče, jako jsou pleťové vody, balzámy na rty a vlasové kondicionéry. Lanolin je změkčovadlo i zvlhčovadlo, což znamená, že absorbuje vlhkost ze vzduchu. Suchá kůže je následkem nepřítomnosti vody v horní vrstvě pokožky. Lanolin zachycuje vlhkost v pokožce, tím se zabrání vysychání pokožky a sníží se riziko popraskání kůže.

Vitamín E je skupina sloučenin rozpustných v tucích, která poskytují antioxidační vlastnosti. Základem pro zdravou kůži je vitamín E, který poskytuje řadu protizánětlivých přínosů, včetně ochrany před volnými radikály a podpory hojení ran. Výzkum také demonstruje, že lokální aplikace vitamínu E zlepšuje schopnost zadržet vodu.

Tato silná kombinace je navržena tak, že lanolin vytváří bariéru na povrchu pokožky, aby udržovala vlhkost a zabránila jejímu odpařování, zatímco vitamín E uklidňuje podrážděnou pokožku a zabraňuje dalšímu poškození. Pro lékaře, kteří denně používají rukavice, mohou tyto účinné přísady znamenat značný přínos pro zdravou, hydratovanou a neporušenou kůži.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení