Jak se rychle zbavit akné?

Akné – jen málokdo se s ním za život alespoň párkrát nepotýkal. Jeho vznik záleží na mnoha faktorech. Jaké jsou nejčastější a jak se akné zbavit se dočtete v našem krátkém článku.

Přečtěte si, jak příčiny rozpoznat a jak se ho co nejrychleji zbavit. Zatímco někdy je to běh na dlouhou trať, jindy stačí tak málo! Jedno pravidlo ale platí pro každého, kdo má s akné zkušenost. Víte, které to je?

 

Kde se bere akné?

Věděli jste, že až za 80 % příčin vzniku akné stojí genetika? Akné je totiž dědičnou záležitostí. Často je ale spojováno i s hormony – ty dokážou, zejména během dospívání, nadělat celkem nepříjemnou paseku. Za vznikem akné ale mohou stát i vnější vlivy, a to třeba kouření, častý pobyt v prašném prostředí nebo užívání některých léků. Ani stres nebo špatné stravování ale pleti příliš nepomohou.

 

Jak s akné zatočit?

Nevhodná strava

Někteří z vás si dost možná mohli všimnout výskytu akné při špatné životosprávě. Právě i strava totiž ovlivňuje to, jak následně vypadá pleť. Vyhýbat byste se v takovém případě měli čokoládě, fast foodům a přemíře mléčných výrobků. Naopak vitaminy A a E nebo zinek jsou tím, co si vaše tělo žádá.

jak se zbavit akné snadno a rychle 

Čištění hraje prim

Nejčastěji je to ale samotné čištění pleti, co pomáhá výrazně vylepšit stav akné. Dopřejte si tak pravidelnou rutinu a čistěte, čistěte a čistěte. Ideální je věnovat se očistě pleti dvakrát denně. Ráno i večer tak nezapomínejte na dvoufázové čistění pleti. To platí i v případě, že se vůbec nelíčíte.

Během dne i noci je totiž pleť vystavována velkému množství bakterií, které jí ani trochu nesvědčí. Jedním z roztočů parazitujícím v mazových folikulech je trudník mazový, který je dostatečným důvodem pro pravidelné čištění, i kdyby se vám vůbec nechtělo! Ať je tak příčina vašeho akné jakákoliv, čištění i zde hraje hlavní roli!

 

Rychlá pomoc

Rychlým způsobem, jak zatočit s nechtěnými pupínky, mohou být náplasti na akné. Ty nalepíte na vyčištěnou pokožku a necháte několik hodin působit. Díky polopropustné membráně se totiž pod náplastí vytvoří vlhkost ideální k hojení akné. 

Možná, že jste našli odpověď na vaše otázky, jak si s akné poradit. Vzniknout může totiž téměř kdykoliv během života, a tak neplatí, že by bylo problémem jen dospívajících. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení