Nitrilové rukavice a jejich použití

Nitril je sloučenina syntetického kaučuku (nebo „umělý latex“) složená z monomerů akrylonitrilu, butadienu a karboxylové kyseliny. Tato umělá guma neobsahuje latex z přírodního kaučuku (NRL), a proto nabízí skvělou alternativu k latexu, protože je bezpečná pro použití pro osoby trpící alergiemi na latex.

Rukavice z nitrilu jsou často klasifikovány jako lékařské nebo vyšetřovací rukavice. Monomery používané v nitrilových rukavicích umožňují vysokou úroveň odolnosti vůči řadě nebezpečí, včetně chemikálií a rozpouštědel na bázi oleje a biologických nebezpečí (jako je krev, viry a jiný infekční materiál). Nitrilové rukavice jsou také silné a pružné, díky čemuž jsou odolnější proti propíchnutí ve srovnání s latexovými nebo vinylovými rukavicemi.

barevné rukavice nitrilové

Nitrilové rukavice zaznamenaly v posledních letech nárůst popularity díky pokroku ve výrobě. Staly se flexibilnějšími a pohodlnějšími s vysokým stupněm citlivosti na dotek, což znamená, že současné nitrilové rukavice jsou na dotek více latexové. Nitrilové rukavice se ve skutečnosti stále častěji používají v oblastech, kde se tradičně upřednostňují rukavice z latexu; patří sem lékařské a hygienické obory, jako je ošetřovatelství a zubní lékařství, stejně jako v automobilovém průmyslu, tetování a piercing.

Nitrilové rukavice jsou k dispozici v pudrované nebo nepudrované variantě a jsou k dispozici v různých barvách, které usnadňují detekci propíchnutí. Další z klíčových vlastností nitrilu oproti latexovým rukavicím je, že materiál má tendenci se spíše trhat než se propíchnout, což přispívá ke snadnější detekci poškození rukavic.

Mezi vlastnosti nitrilových rukavic patří: 

  • Chemická odolnost proti řadě nebezpečných chemikálií
  • Vysoká úroveň odolnosti proti propíchnutí (oproti latexovým nebo vinylovým rukavicím)
  • Zdravotnický stupeň (pokud odpovídá normě EN455)
  • Neobsahuje latex
  • Ochrana před biologickým nebezpečím a infekčním materiálem
  • Jsou nejvíce odolné proti propíchnutí
  • K dispozici v řadě barev
  • Mají dlouhou trvanlivost

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení