Jednorázové vs. opakovaně použitelné automobilové rukavice

Všechny nejlepší rukavice pro automechaniky se dělí do dvou základních kategorií - jednorázové a opakovaně použitelné. Ačkoli jsou tyto pojmy celkem srozumitelné, mnoho rozdílů mezi oběma typy rukavic přesahuje počet použití.

Jednorázové rukavice pro mechaniky

Většina mechaniků provádí opravy a údržbu, které vyžadují, aby se dotýkali špinavých nebo toxických kapalin, jako jsou maziva, oleje, chladicí kapaliny a další chemikálie. Jednorázové mechanické rukavice odolávají těmto komerčním látkám a umožňují pracovníkům, aby je po použití snadno vyhodili, místo aby je čistili mezi jednotlivými pracemi. Mohou také chránit osoby před vysokými teplotami a ostrými nástroji a zároveň poskytují vynikající obratnost pro přesnější úkoly.

Nejběžnějšími typy jednorázových rukavic jsou nitrilové, vinylové, z termoplastického elastomeru a latexové rukavice.

Přestože jednorázové rukavice mají ochranné vlastnosti, jsou vhodnější pro lehčí údržbářské práce, protože jsou náchylnější k pořezání a popálení než rukavice pro opakované použití.

nejlepší rukavice pro mechaniky 

Mechanické rukavice pro opakované použití 

Opakovaně použitelné rukavice se skládají z odolných materiálů, jako je guma a kůže, které chrání ruce před běžnými mechanickými hrozbami, jako jsou odřeniny, pořezání, voda, benzín, teplo a tržné rány. Tyto automobilové pracovní rukavice jsou omyvatelné a od uživatelů vyžadují vyšší počáteční náklady než jednorázové rukavice. Z dlouhodobého hlediska však můžete ušetřit více peněz tím, že budete rukavice používat opakovaně.

Opakovaně použitelné rukavice jsou extra silné pro optimální odolnost, ale na druhou stranu obětují citlivost a pružnost. Přestože opakovaně použitelné rukavice lépe chrání vaše ruce než jednorázové rukavice, pro drobné údržbářské a opravářské práce nejsou nezbytné. 

Co hledat u mechanických rukavic

Nejlepší rukavice pro automobilový průmysl najdete, když zohledníte následující vlastnosti.

Odolnost: Čím jsou pracovní rukavice odolnější, tím lépe chrání vaše ruce. Nejlepší rukavice pro automechaniky vydrží extrémní teploty, dlouhodobé působení chemikálií, oděrky a škrábance.

Pohodlí: Jako mechanik pravděpodobně pracujete v dílně dlouhé hodiny, což znamená, že můžete nosit stejné rukavice osm až deset hodin denně. Proto je při výběru pracovních rukavic zásadní pohodlí, včetně faktorů, jako je prodyšnost, pružnost a měkkost, v závislosti na vašich preferencích.

Přilnavost: Rukavice, které nosíte, by měly být pružné a funkční a zároveň by měly vykazovat spolehlivou sílu úchopu, abyste mohli optimálně přesně manipulovat se součástky všech velikostí. Můžete si pořídit mechanické rukavice s vycpávkami na prstech a dlaních, které zajišťují pevný úchopový povrch.

Odolnost proti roztržení: Když se rukavice roztrhnou, vystavují vaše ruce ostrým předmětům, extrémnímu teplu a škodlivým chemikáliím. S pracovními rukavicemi, které zabraňují roztržení, můžete minimalizovat riziko zranění.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení